Oblast Salzkammergut

Máte rádi dovolenou plnou zážitků na celý život? Rozmanitost přírody po celý rok, sportovní vyžití nebo jen relaxaci?

Vítejte Bad Mitterndorf – Jednou ho navštívíte a nikdy na něho nezapomenete! Je tu mnoho k vidění i k aktivnímu odpočinku. Bad Mitterndorf je místo, kde můžete objevovat a prozkoumávat přírodní krásy. Alpská panorama s gigantickými skalami a horskými pastvinami garantující hostům nezapomenutelné zážitky. Pro každého je tu něco – pro milovníky přírody i pro sportovní nadšence. Ať už příjemné procházky, horské túry, cyklistika, nebo jízda na koni a to v každém ročním období. V každém ohledu je Bad Mitterndorf pro Vás nová a jedinečná volba k tématu dovolená. Pokud Vás láká ochutnat nabíku zdejšího života, nabízíme Vám možnost ubytování v apartmánovém domu číslo 1 nebo číslo 5 v Sonnenalm – rekreační vesnička ležící na okraji Bad Mitterndorf.

hory

Salzkammergut – Solná komora

Turistická oblast Salzkammergut leží ve spolkové zemi Salzburg. Je známa nedotčenou přírodou s nádhernými horami, divokými lesy a jezery s průzračně čistou vodou. Kromě toho nabízí řadu kulturních center a zajímavostí.
Turistika v oblasti Salzkammergut znamená prožít krásu této země. V oblasti se nachází 32 km značených tras nižší náročnosti, 609 km střední a 308 km vysoké náročnosti. Celkem nabízí region 1 169 km s převýšením od 500 do 2 996 m. Samozřejmě existuje možnost objednat si průvodce na jedno i vícedenní túry. Pro poznávání zajímavostí kraje lze doporučit 112 naučných stezek. Novým trendem je nordická chůze, v regionu lze projít 43 km uzpůsobených tratí.
Ideální pro cykloturistiku je známá Salzburská cyklotrasa nazvaná Salzburger Radweg. Je 345 km dlouhá a vede přes spolkové země Oberösterreich, Salzburg a Steiermark po převážně dobře upravených cestách a silnicích s malým provozem. V celé oblasti se nachází více než 400 km značených cyklostezek.
Další z předností střediska Salzkammergut je křišťálově čistá voda v nejvyšší kvalitě. Celkem 76 jezer, řek a potoků je v oblasti Salzkammergut. Množství vody souvisí s širokou nabídkou vodních sportů a jiných vodních aktivit. Jachting, surfing, jízda na vodních lyžích, potápění a další. Samozřejmě si lze užívat lenošení na pláži, opalování nebo plavání v průzračně čisté vodě. Lodní vyjížďky jsou možné od starých parníků s kolem až po motorové lodě, dle přání návštěvníka. Jezera nabízejí pro zpříjemnění koupání řadu skluzavek, odpočívadel a další. Ke koupání lze využít mimo jezer i veřejná koupaliště a kryté bazény v Bad Goisern, Fuschlsee, Bad Ischl, Hallstättersee, Attergauer, Grundlsee, Mondsee, Attersee a v dalších centrech. Oblíbenou činností je rybaření.
Pro milovníky golfu nabízí oblast Salzkammergut sedm zajímavých a rozdílných hřišť – pestré hrací pole, udržované greeny a malebné kulisy krásné přírody. Kromě již dříve zmíněných sportovních zajímavostí si lze v regionu Salzkammergut užít kanoistiku, rafting nebo se proletět balónem. Odpočinek a regeneraci nabízejí moderní wellness provozy, Vital centra a tradiční lázeňství.
Kdo si chce užít Salzkammergut plnými hrstmi, může využít Salzkammergut Erlebnis Card. Za zvýhodněné ceny lze používat lanovky, linky lodí, vlaková a autobusová spojení, stejně jako navštívit přírodní parky, kulturní a sportovní akce a mnoho dalšího.
Kultura současnosti a minulosti se střetává v Salzkammergutu stylově i pocitově. Památky starých dob jdou ruku v ruce s moderní současnou kulturou a uměním. Na jednotlivá roční období připadají tradiční zvyky, které jsou spojeny s mýty a pověrami. Návštěvník narazí na stopy hallstattské kultury i rakouské monarchie. Od prosince 1997 je region Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Příroda ve své historické i kulturní dimenzi, se svými jedinečnými systémy jeskyní, se všemi skvosty fauny a flóry je komplexním fenoménem, který vtiskl regionu Hallstatt nejen kulturní ale i přírodní dědictví v mezinárodním významu. Architektonicky je kraj zajímavý prehistorickou těžbou soli. Stavby z gotiky, baroka vtiskly Salzkammergutu současný vzhled. Bohaté historické nálezy z mladší doby železné pojmenovaly celou kulturní epochu v letech 800 až 400 p.n.l. jako období Hallstattské. Kontinuitou těžby soli je Salzkammergut nejstarší průmyslovou oblastí světa. Bohaté nálezy soli spojují tuto oblast úzce s přírodou a kulturou. Sůl a solný průmysl byly kulturními zakladateli a podnětem kulturního vývoje. Raritou je bezesporu nejdelší skluzavka na světě.
Bad Ischl je lázeňským městem, které hodně žije z minulosti a jehož oblíbenost dosud neklesla. První zprávy o krásách pokladu uprostřed hor pocházejí z 18. století. Díky nálezům léčebných zdrojů a jejich účinkům na lidské zdraví zde byly v první polovině 19. století založeny lázně, které rychle přišly do módy i díky zájmu ze strany dvora a panovníka. Od roku 1853, kdy se na zdejším plese seznámil následník trůnu Franz Josef se svou budoucí ženou Elisabethou(Sisi), se stalo toto město letním sídlem císařského dvora.

Webkamera Grimming Therme – Bad Mitterndorf

Provided by Panomax